KONST / Litografier / Färglitografier 10673296
nr 1067 3296
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 3 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), vintermotiv, numrerade och signerade, motivet: 23x31 - 21x42
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 november 2016
kl 18:16:02
3/11 16:16:52
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren